Teepa Snow jest jednym z wiodących na świecie zwolenników i edukatorów na rzecz osób z chorobą Alzheimera lub innymi formami demencji.
Teepa jest terapeutą zajęciowym z ponad czterdziestoletnim bogatym i zróżnicowanym doświadczeniem klinicznym i akademickim. Jej filozofia odzwierciedla jej wykształcenie, doświadczenie zawodowe, badania medyczne i doświadczenia z pierwszej ręki w zakresie opieki. Jej wysiłki doprowadziły do opracowania Modelu Stanu GEMS® umożliwiającego zrozumienie postępu demencji i zmian w zdolnościach. Stworzyła także strategie szkoleniowe „Positive Approach to Care®”, które są skutecznymi technikami dla każdego, kto pragnie zoptymalizować opiekę i wsparcie dla osób żyjących ze zmianami w mózgu. Jako dyrektor ds. edukacji Stowarzyszenia Alzheimera we Wschodniej Karolinie Północnej pomogła także w stworzeniu wielokrotnie nagradzanej w całym kraju płyty DVD zatytułowanej „Accepting the Challenge: Zapewnienie najlepszej opieki dla osób z demencją”. Jej przyjazne dla użytkownika podejście zapewnia wskazówki i przywództwo w krajowych wysiłkach na rzecz promowania najlepszych praktyk w opiece.
Vic Rayner jest dyrektorem generalnym (CEO) National Care Forum i organizacji do której dołączyła w 2016 roku.
Jako dyrektor generalny przewodniczy rządowej krajowej grupie doradczej ds. siły roboczej. Ponadto przewodniczy Krajowej Grupie Doradczej ds. Opieki Społecznej ds. opieki społecznej i technologii oraz odgrywa czołową rolę w promowaniu transformacji cyfrowej w całej opiece. Zasiada w szeregu rządowych i krajowych grup specjalistycznych, koncentrując się na pracownikach opieki społecznej, transformacji cyfrowej, nowych modelach opieki i regulacjach. Niedawno ustąpiła ze stanowiska przewodniczącej grupie roboczej APPG ds. opieki społecznej dla dorosłych.
Vic regularnie występuje jako prelegent w kraju i za granicą oraz posiada rozległą wiedzę i doświadczenie w zakresie szerokiego zakresu programów opieki, wsparcia, mieszkalnictwa i polityki społecznej. Przed dołączeniem do NCF była dyrektorem generalnym Sitra, wiodącej krajowej organizacji członkowskiej opowiadającej się za doskonałością w mieszkalnictwie, zdrowiu, opiece i wsparciu. Vic została nowym przewodniczącym Global Aging Network, z którym intensywnie współpracowała z partnerami międzynarodowymi w kluczowych obszarach innowacji i zmian. Obecnie jest przewodniczącą Care Provider Alliance i tę funkcję będzie pełnić do września 2025 r. Ponadto otrzymała nagrodę Hon. Profesor nauk o zdrowiu na City University, ściśle współpracujący z programem My Home Life i szerszym programem uniwersyteckim dotyczącym starzenia się i opieki. W 2021 roku otrzymała nagrodę OBE za zasługi dla opieki społecznej.
Donald przez wiele lat pracował w sektorach opieki zdrowotnej i społecznej w Wielkiej Brytanii. Szczególny nacisk zawodowy położono na zagadnienia związane z demencją, żałobą, opieką paliatywną i indywidualnymi prawami człowieka. Jest dyrektorem generalnym Scottish Care, organu reprezentującego świadczeniodawców niezależnego sektora w Szkocji, a mianowicie prywatnych, charytatywnych i pracowniczych organizacji opiekuńczych, do których zaliczają się domy opieki i organizacje zajmujące się opieką domową.
Zasiada w kilku szkockich, brytyjskich i międzynarodowych organizacjach charytatywnych oraz zarządach związanych z opieką zdrowotną i społeczną, w tym obecnie jako dyrektor Global Aging Network. Cotygodniowy bloger, podcaster i mówca publiczny. Jest aktywnym działaczem na rzecz praw osób starszych.
Lekarz, specjalistka geriatrii i medycyny paliatywnej, pracownik naukowy Uniwersytetu Medycznego im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu (kierownik Katedry i Kliniki Medycyny Paliatywnej, gdzie stworzyła Pracownię Geriatrii). Absolwentka Akademii Medycznej w Poznaniu (1988), ale też European Academy for Medicine of Aging (Sion, Szwajcaria) – studiów podyplomowych z zakresu geriatrii na poziomie europejskim (2008).
Przewodnicząca Zarządu Głównego Polskiego Towarzystwa Gerontologicznego (od 2013r), przedstawiciel Polski w Sekcji Geriatrycznej Europejskiej Organizacji Lekarzy (European Union of Medical Specialists - Geriatric Section; od 2015r), członek Zespołu ds. ds. organizacji profilaktyki i opieki zdrowotnej dla osób starszych przy Ministrze Zdrowia (od 2023), konsultant wojewódzki w dziedzinie geriatrii w woj. Wielkopolskim (od 2021).
Wcześniej m.in.:
Od lat zaangażowana w tworzenie opieki nad osobami starszymi (m.in. współtworzyła standardy opieki geriatrycznej w Polsce) oraz badania nad starością. Jest współautorką ponad 300 publikacji z dziedziny geriatrii i gerontologii. W centrum jej zainteresowań badawczych i organizacyjnych znajduje współpraca profesjonalistów w zespole geriatrycznym na rzecz poprawy opieki nad chorymi starszymi; m.in. współtworzyła pierwszy w Polsce Punkt Opieki Farmaceutycznej (finansowany jako zadanie publiczne z funduszy miasta Poznania) wyróżniony przez Ministra Zdrowia nagrodą za innowacyjne wdrożenie.